Łęczna: Nietrzeźwy spowodował kolizję

Łęczna: Nietrzeźwy spowodował kolizję

Data publikacji 12.02.2019

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gm. Milejów, który po wypiciu alkoholu wsiadł w samochód, a następnie uderzył w zaparkowane auto. Sprawca zajścia miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19:00 w miejscowości Jaszczów. Łęczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznany sprawca uderzył w zaparkowany pojazd marki Opel, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Na podstawie poczynionych ustaleń przez policjantów okazało się, że sprawcą zajścia jest 32-letni mieszkaniec gm. Milejów. Według świadków, mężczyzna wypił alkohol, a następnie wsiadł w swój pojazd. W momencie wyjazdu z parkingu uderzył w zaparkowanego opla.

Funkcjonariusze od razu wyczuli woń alkoholu od sprawcy kolizji. 32-letni mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności

I.Z.

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl