Nietrzeźwy kierujący i pasażer z narkotykami

NIETRZEŹWY KIERUJĄCY I PASAŻER Z NARKOTYKAMI

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie zatrzymali mężczyznę, który mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień prowadził samochód. Zatrzymany został także 24-letni siedzący obok pasażer, który miał przy sobie prawie 15 gramów marihuany.

Policjanci z koszalińskiej drogówki sprawdzali kierowców pod kątem trzeźwości. W Koszalinie przy ul. Lechickiej zatrzymali do kontroli kierującego peugeotem, ponieważ mężczyzna jechał praktycznie całą szerokością drogi. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od 39-letniego mężczyzny. Badanie alkotestem wskazało, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas kontroli dokumentów okazało się, że mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień. Te zostały mu zatrzymane z uwagi na jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

W trakcie wykonywania czynności przez policjantów z właścicielem auta pasażer, który siedział obok nerwowo się zachowywał. Schylał się, jakby chciał coś ukryć. Gdy policjanci otworzyli drzwi samochodu, nienaturalne zachowanie pasażera stało się zrozumiałe. 24-latek próbował ukryć narkotyki pod siedzeniem, ale podmuch wiatru spowodowany otworzeniem drzwi wywiał zawiniętą marihuanę wprost pod nogi funkcjonariuszy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Dziś nietrzeźwy kierujący usłyszy zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jego 24-letni kolega natomiast odpowie za posiadanie zakazanych ustawą substancji.

źródło: Policja.pl