Pleszew – 33-latek odpowie za włamania do sklepu

Pleszew – 33-latek odpowie za włamania do sklepu

Data publikacji 15.02.2019

Policjanci z Posterunku Policji w Choczu zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o włamania do sklepu. Łupem sprawcy padły papierosy, tytoń i alkohol. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie o włamaniu do sklepu spożywczego wpłynęło 31 stycznia br. Do zdarzenia doszło w gminie Czermin. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca wszedł do sklepu po odcięciu kłódek i wybiciu szyby w drzwiach. Łupem włamywacza padł alkohol, papierosy, tytoń i gotówka. Straty wycenione zostały na kwotę 2 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Choczu. W toku pracy nad tą sprawą, stróże prawa ustalili, że odpowiedzialnym za włamanie jest 33-letni mieszkaniec gm. Czermin.

Prowadząc w tej sprawie działania, zgromadzili także materiał, który dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu dodatkowo zarzutu, dotyczącego wcześniejszego włamania do tego samego sklepu.

33-latek ukradł łącznie 125 paczek papierosów, 40 opakowań tytoniu i kilkadziesiąt puszek piwa, wyrządzając szkodę na blisko 4 tysiące złotych. Mężczyzna część łupu przeznaczył dla własnych potrzeb, pozostałą część policjanci odzyskali. Jak się okazało, mężczyzna ukrył go w tapczanie w swoim mieszkaniu.

W ubiegłym tygodniu 33-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Za te czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Monika Kołaska/IL

Źródło: Policja.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony