Rozpoczął się XII memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej

Rozpoczął się XII memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej

Data publikacji 14.03.2019

Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach rozpoczął się XII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej. W turnieju bierze udział 6 drużyn, reprezentujących różne instytucje. Jutro poznamy zwycięzców. Imprezie patronuje Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

Memoriał poświęcony jest pamięci podkom. Tadeusza Bartosika – policjanta, który oddał życie ratując ofiary zawalenia się hali na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 roku – odbywa się już po raz jedenasty. Tradycyjnie rywalizują w nim drużyny ze środowisk związanych z akcją ratowniczą, prowadzoną po chorzowskiej tragedii. 

Organizatorami zawodów są: Oddział Prewencji Policji w Katowicach, Zarząd Terenowy Związków Zawodowych Policjantów Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy wsparciu Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Rozgrywki odbywają się w hali sportowej na terenie katowickiego oddziału prewencji, noszącej imię podkom. Tadeusza Bartosika. Tablica upamiętniająca poległego policjanta znajduje się na ścianie hali sportowej katowickiego oddziału prewencji. Z okazji rozpoczęcia memoriału wystawiono przed nią wartę honorową. Uroczystości rozpoczęto uczczeniem pamięci policjanta minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową. Otwarcia sportowych zmagań dokonał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

Do udziału w tegorocznych zawodach zgłosiły się drużyny reprezentujące:

  • Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
  • Sąd Okręgowy w Katowicach
  • Oddział Prewencji Policji w Krakowie
  • Śląską Policję
  • Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Bielsku-Białej
  • Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie

Jutro poznamy zwycięzców. 

Źródło: Policja.pl /strazgraniczna.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony