Kompania Reprezentacyjna SG z nowymi karabinkami

Nie tak dawno informowaliśmy o dodatkowym umundurowaniu i uzbrojeniu Pododdziału  Reprezentacyjnego Straży Granicznej, które nawiązuje do tradycji żołnierzy KOP. Funkcjonariusze w używają tego umundurowania zamiennie z podstawową wersją mundurów reprezentacyjnych, w zależności od rodzaju i charakteru uroczystości.

Teraz Kompania Reprezentacyjna SG otrzymała nowe karabinki do wystąpień reprezentacyjnych.  Są to produkowane w Radomiu Karabinki Reprezentacyjne 5,56 mm GROT R20 FB–M2. Zastąpią one wysłużone, Samopowtarzalne Karabinki Simonowa (SKS) radzieckiej konstrukcji. Tej samej broni używają Żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Zakupione uzbrojenie cechuje nowoczesna modułowa konstrukcja, dzięki której karabin przystosowany specjalnie do wystąpień reprezentacyjnych, można bez trudu przekształcić na karabin w wersji bojowej – wystarczy tylko zmienić moduł lufy.

Obecnie, wchodzący w skład Kompanii funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG intensywnie trenują, aby przystosować chwyty i elementy musztry do nowego rodzaju broni. Pierwszy sprawdzian, a zarazem oficjalne wystąpienie nastąpi w poniedziałek…na planie filmowym serialu Wataha.

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony