Sprawca kradzieży poroża zatrzymany

Sprawca kradzieży poroża zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie zatrzymali sprawcę kradzieży poroży jelenia, które właściciel wycenił na kwotę 1000 zł. Choć mężczyzna zdążył już pozbyć się łupu przyznał się przed mundurowymi do zarzucanego mu czynu a o jego losach zadecyduje teraz sąd.

Borneńscy funkcjonariusze pracujący nad sprawą kradzieży, która miała miejsce w nocy z 18 na 19 lutego br. dotarli na podstawie własnych ustaleń do 29 – letniego sprawcy kradzieży. Jak się okazało mężczyzna kilka dni wcześniej widział u swojego sąsiada w pomieszczeniu gospodarczym poroża jeleni. Z uwagi na trudną sytuację finansową i chęć szybkiego wzbogacenia się mieszkaniec gminy Borne Sulinowo wykorzystał fakt, że budynek gospodarczy nie jest w żaden sposób zabezpieczony i w nocy dokonał kradzieży 9 sztuk poroży jelenia. Właściciel o fakcie poinformował Policję a straty wycenił na kwotę 1000 zł.

Wczoraj 29 – latek został zatrzymany przez mundurowych i przedstawiono mu zarzut kradzieży za co grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony