Był poszukiwany i jechał pod wpływem na rowerze

Był poszukiwany i jechał pod wpływem na rowerze

Data publikacji 21.03.2019

42-letni mieszkaniec Śląska, nie dość, że jechał rowerem mając blisko 2 promile alkoholu, to dodatkowo był poszukiwany na ponad rok więzienia za wcześniejsze przestępstwa. Mężczyzna po tym jak został zatrzymany, trafił do zakładu karnego. Teraz poza mandatem za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu, odbędzie zasądzoną karę za kradzieże z włamaniem.

20 marca, około godziny 13:00 kędzierzyńsko-kozielscy policjanci zauważyli na jednej z ulic miasta rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy.  Postanowili zatrzymać go do kontroli. Okazało się, że rowerem jechał 42-letni mieszkaniec Gliwic. Mężczyznę został przebadany na stan trzeźwości. Okazało się, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Dodatkowo, po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach. Za wcześniej popełnione  kradzieże z włamaniem ma on do odbycia karę roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

W tej sytuacji mieszkaniec Gliwic został zatrzymany i przewieziony do więzienia. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości otrzymał 500 złotowy mandat karny.

Źródło: Policja.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony