Poznań – Policyjni KREWniacy i poznańska młodzież uczyli pierwszej pomocy

Poznań – Policyjni KREWniacy i poznańska młodzież uczyli pierwszej pomocy

Data publikacji 22.03.2019

Policyjni „KREWniacy” wspólnie z poznańską młodzieżą promowali pierwszą pomoc. Jeżdżąc po poznańskich ulicach tramwajem, informowali poznaniaków jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Policyjni krwiodawcy zachęcali do oddawania krwi.

22 marca br. policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zorganizowali niecodzienną akcję. Wspólnie z wolontariuszami z poznańskich szkół, którzy założyli klub „4min4life”, promowali pierwsza pomoc. O godzinie 9.00 z zajezdni tramwajowej wyjechał tramwaj, którym przemieszczali się organizatorzy akcji. Jeżdżąc po poznańskich ulicach, informowali pasażerów komunikacji miejskiej o pierwszej pomocy. Zaznaczali, że podstawowa znajomość udzielania pomocy innym, w rzeczywistości może komuś uratować życie. Policyjni krwiodawcy z klubu „KREWniacy” zachęcali mieszkańców do oddawania krwi i przyłączania się do ich cyklicznych akcji.

Po kilku przystankach nietypowy tramwaj stanął na ul. Gwarnej i tam odbyły się warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Na miejsce przyszły również inne grupy uczniów, zaproszone przez wolontariuszy „4min4life”. Uczniowie, wspólnie z policyjnym ratownikiem medycznym ćwiczyli ucisk klatki piersiowej, a także utrwalali sobie algorytmy do zastosowania podczas np. wypadku drogowego.

W działaniach brali udział również wolontariusze Fundacji Santander Polska i reprezentanci Kuratora Sądowego przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

Piotr Garstka

Źródło: Policja.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony