Puławy: Areszt za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Puławy: Areszt za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 22.03.2019

Kryminalni z Puław ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przyczynienie się do śmierci 60-letniego. Tymczasowo aresztowany został 29-latek, drugi z mężczyzn został objęty dozorem Policji i musi zapłacić poręczenie majątkowe. Za pobicie skutkujące śmiercią grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 Do zdarzenia doszło w tym tygodniu, w nocy z poniedziałku na wtorek. Dyżurny został powiadomiony o mężczyźnie leżącym pod jednym z bloków w centrum Puław. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia,  której lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Pod nadzorem prokuratora, wykonane zostały oględziny miejsca znalezienia zwłok. Policjanci podjęli czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Kilkanaście godzin później kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 20 lat, mieszkańców Puław, którzy, jak wskazywały na to ustalenia funkcjonariuszy, mogli mieć związek ze  zdarzeniem. Kolejne czynności potwierdziły przypuszczenia policjantów i skutkowały przedstawieniem obu mężczyznom zarzutów pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Jak wykazała sekcja zwłok, 60-latek zginął od ciosu nożem.

Wczoraj mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu z wnioskiem o areszt. W stosunku do 29-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, młodszy został objęty dozorem Policji i musi wpłacić poręczenie majątkowe.

Zgodnie z kodeksem karnym za pobicie skutkujące śmiercią grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

E.R.K.

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony