Policjanci na dniach otwartych w “Białej Szkole”

Policjanci na dniach otwartych w “Białej Szkole”

W sobotę 13 kwietnia policcy funkcjonariusze uczestniczyli w “Dniach Otwartych” Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Celem wspólnego działania była promocja oferty szkoleniowej, być może dla przyszłych funkcjonariuszy służb mundurowych. Policjanci odpowiadali na liczne pytania młodzieży oraz rodziców.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach są stałymi gośćmi w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, gdzie od lat młodzież ma możliwość kształcenia się m.in. w klasie o profilu policyjnym. Mundurowych nie zabrakło również podczas odbywających się tam w sobotę „Dni Otwartych” szkoły. Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą na temat specyfiki służby w Policji. Uczniowie mieli wiele pytań na temat kryteriów doboru do naszej formacji oraz poszczególnych etapów kwalifikacyjnych. Kandydaci chcieli również poznać charakterystyczne elementy pracy policjantów w poszczególnych wydziałach. Funkcjonariusze ds. profilaktyki wspólnie z nauczycielem klasy policyjnej oraz uczniami promowali kierunek klasy policyjnej, a jednocześnie zawód policjanta. Młodzież odwiedził także policyjny pies o imieniu Baster. Mundurowi przeprowadzili pokaz tresury psów służbowych z zakresu posłuszeństwa oraz pościgu za osobą niebezpieczną, a jego przewodnik opowiedział zainteresowanym, na czym polega służba z czworonogim partnerem.

Spotkanie z młodymi ludźmi to również doskonała okazja do rozmowy na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Policjanci rozmawiali o nowych zagrożeniach jakimi są dopalacze i niebezpiecznych skutkach jakie za sobą niosą, przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza o nierozważnym korzystaniu z telefonów komórkowych podczas poruszania się po drogach a także o bezpieczeństwie w sieci i fali hejtu, z którym w ostatnim czasie mamy coraz więcej do czynienia. Młodzi byli bardzo zainteresowani, chętnie uczestniczyli w dyskusji i zadawali nurtujące ich pytania.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka

źródło: Policja.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony