Poznań – Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to nasza wspólna sprawa

Poznań – Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to nasza wspólna sprawa

Data publikacji 17.04.2019

Na drogach cały czas giną ludzie. Mimo licznych apelów i działań, codziennie na terenie Poznania dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Poznańscy policjanci cały czas kontynuują profilaktyczne przedsięwzięcia i rozmawiają z uczestnikami ruchu drogowego – zarówno kierowcami jak i pieszymi. Funkcjonariusze wierzą, że dzięki ich działaniom ilość zdarzeń będzie spadać, a świadomość ludzi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wzrośnie.

Na jednej z głównych ulic Poznania można było dziś zobaczyć wielu funkcjonariuszy. Stali przy każdym przejściu dla pieszych i rozmawiali z poznaniakami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Podczas oczekiwania na zielone światło dla pieszych rozdawali odblaski i poradniki dotyczące bezpieczeństwa. Na pasie zieleni przy skrzyżowaniu, został rozstawiony parawan używany podczas wypadków drogowych, aby uzmysłowić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, czym może się skończyć chwila nieuwagi.

Prędkość, brawura, nieuwaga, roztargnienie, używanie telefonu komórkowego, nieprzestrzeganie znaków drogowych – to główne przyczyny wypadków. W wielu przypadkach kończą się one śmiercią. Idąc ulica, bądź jadąc samochodem musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Tylko nasza rozwaga i zdrowy rozsądek, może uratować nas przed nieprzyjemnym zdarzeniem.

Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi.

Piotr Garstka

Źródło: Policja.pl