Po raz trzeci zatrzymany „na podwójnym gazie”

Po raz trzeci zatrzymany „na podwójnym gazie”

Data publikacji 25.04.2019

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 26-latek, zatrzymany dziś w nocy przez policjantów z ostrowieckiej patrolówki. Kierujący oplem po raz trzeci w ostatnim czasie „wpadł” w ręce stróżów prawa jadąc „na podwójnym gazie”. Teraz odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

Minionej nocy tuż po godzinie 1.00 policjanci z ostrowieckiej patrolówki na jednej z ulic  w Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. Samochodem tym poruszał się znany już policjantom 26-latek . W trakcie interwencji stróże prawa od razu wyczuli silną woń alkoholu od kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że kierował samochodem mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto mundurowi wiedzieli, że siedzący za kierownicą opla mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Auto natomiast nie posiadał aktualnego ubezpieczenia. Mężczyzna swoim zachowaniem wykazał się lekceważącym podejściem do przepisów prawa, gdyż w takich samych okolicznościach nie dalej jak tydzień temu, również został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 26-latek odpowie również za jazdę bez uprawnień.

Opr. BG

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Źródło: Policja.pl