Usłyszał zarzut za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie wrocławskiej dzielnicy Stare Miasto. Ze zgłoszenia jakie otrzymali policjanci wynikało, że dwóm pracownicom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, które wykonywały czynności służbowe w jednym mieszkań, działalność ustawową utrudniał nieznany mężczyzna. Awanturował się, a następnie jedną z kobiet uderzył w twarz i uciekł.

Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, by udzielić pomocy poszkodowanej i wyjaśnić przebieg oraz okoliczności zdarzenia, a także podjąć działania zmierzające do zatrzymania sprawcy.   

Kobieta miała widoczny ślad po niedawnym uderzeniu i korzystała z pomocy medycznej, natomiast nie wymagała przewiezienia do szpitala, bo pomocy udzielono jej na miejscu.

Podjęte przez policjantów pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto działania operacyjne, doprowadziły do namierzenia sprawcy tego czynu. Wczoraj został on zatrzymany przez funkcjonariuszy i przesłuchany.

57-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszał już zarzut za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak 

 Źródło: Policja.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony