Powódź na Podkarpaciu – policjanci monitorują sytuację

Powódź na Podkarpaciu – policjanci monitorują sytuację

Data publikacji 24.05.2019

Intensywne opady deszczu znów spowodowały utrudnienia na wielu odcinkach dróg w naszym województwie. Tam, gdzie występują utrudnienia lub drogi są zablokowane, ruchem kierują policjanci lub służby drogowe. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie mieleckim, tam do służby skierowano dodatkowych policjantów.

Stan na godzinę 8.30.

Bardzo trudna jest sytuacja na drogach powiatu mieleckiego. Miejscowe utrudnienia na drogach związane z podtopieniami występują w kilku miejscach:

– droga wojewódzka w Gawłuszowicach

– drogi powiatowe w miejscowościach: Dąbrówka Osuchowska, Szafranów, Kawęczyn, Wampierzów, Wadowice Dolne, Wierzchowiny, Rydzów, Dulcza Wielka.

W powiecie stalowowolskim podtopiona jest droga wojewódzka w Stanach oraz droga powiatowa między Bojanowem a Wilczą Wolą.

Na terenie powiatu kolbuszowskiego nieprzejezdna jest droga wojewódzka w Raniżowie na ulicy Grunwaldzkiej (nieprzejezdny most).

Po nocnych nawałnicach sytuacja w powiatach m.in. brzozowskim, niżańskim i strzyżowskim została opanowana, drogi są już przejezdne.

Policyjne radiowozy patrolują tereny dotknięte powodzią. Tam, gdzie przejazd samochodów, jest niemożliwy policjanci organizują objazdy. Dziś do akcji włączony zostanie również policyjny śmigłowiec, który będzie z góry monitorował sytuacje na zagrożonym obszarze.

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl