Nękali swoich bliskich, zostali tymczasowo aresztowani

Nękali swoich bliskich, zostali tymczasowo aresztowani

Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował tymczasowy areszt wobec 37-latka, który znęcał się nad matką. Mężczyzna trafił już za kratki, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Podobny los spotkał 33-latka z powiatu szczycieńskiego, który także stosował przemoc psychiczną oraz fizyczną wobec swojej matki. Za przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Działdowo

37-letni mieszkaniec Działdowa nie stosował się do decyzji prokuratora, która nakazał mu opuścić lokal mieszkalny i zakazał zbliżać się do współmieszkańców. Mężczyzna jest podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją matką. Od grudnia 2018 roku policjanci wielokrotnie interweniowali w miejscu zamieszkania mężczyzny, gdzie ten wszczynał awantury ze swoją matką, podczas których znieważał ją, uderzał w głowę, popychał, ciągle niepokoił, niszczył sprzęt gospodarstwa domowego oraz groził popełnieniem przestępstwa na jej szkodę.

22 maja br. policjanci zatrzymali 37-latka w okolicy miejsca zamieszkania, gdzie zaczepiał i niepokoił swoją matkę, mimo, że miał zakaz zbliżania się do niej. W piątek (24.05.2019) sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mieszkaniec Działdowa najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

Szczytno

Sąd Rejonowy w Szczytnie na 2 miesiące aresztował 33-letniego mieszkańca gminy Rozogi. Mężczyzna od około 6 miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań samej pokrzywdzonej jak i świadków w pełni uzasadniał skierowanie do sądu wniosku o areszt. 33-latek najczęściej znajdując się pod wpływem alkoholu – wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzoną, bił pięściami po ciele i głowie, zakłócał odpoczynek oraz groził pobiciem oraz śmiercią. Gehenna skończyła się, gdy kobieta w końcu odważyła się opowiedzieć policjantom, co przeżywała przez ostatni okres czasu. To pozwoliło na zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania.

Pomimo, że 33-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, na wniosek policji sąd aresztował go na 2 miesiące. Sprawcy przemocy domowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

jn/aw/in

źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl