Jarocin – Za napaść i rozbój trafił do aresztu

Jarocin – Za napaść i rozbój trafił do aresztu

Data publikacji 28.05.2019

Policjanci jarocińskiej komendy ustalili i zatrzymali 22-letniego mieszkańca Poznania, który w na terenie powiatu jarocińskiego dokonał rozboju, bijąc a następnie kradnąc tm. in. telefon komórkowy i pieniądze 30-letniego mężczyzny. Podejrzany usłyszał w tej sprawie zarzuty karne. Wczoraj sąd w Jarocinie zadecydował o zastosowaniu wobec niego 3-miesięcznego aresztu.

23 maja policjanci jarocińskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na terenie dworca PKP znajduje się mężczyzna, który twierdzi, że został pobity. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce okazało się że to 30-letni mieszkaniec Poznania. Oznajmił on funkcjonariuszom, że kilkadziesiąt minut wcześniej został pobity a następnie napastnik zabrał mu między innymi telefon komórkowy, zegarek, słuchawki bezprzewodowe oraz pieniądze. Straty, jakie miał ponieść zgłaszający to około 6 tys. złotych.

W rozmowie z pokrzywdzonym śledczy ustalili, że mężczyźni umówili się na terenie powiatu jarocińskiego w celu zakupu przez zgłaszającego hulajnogi. Zamiast do transakcji doszło jednak do rozboju.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalania personaliów agresora. Wspólna praca policjantów z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego i kryminalnych doprowadziły do wytypowania sprawcy. Okazało się, że jest nim 22-letni mieszkaniec Poznania, który jest między innymi poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Podczas prowadzonych przez śledczych z Jarocina poszukiwań, policjanci na jednej z ulic zauważyli w piątek mężczyznę odpowiadającego wyglądem osobie przez nich szukanej. Kryminalni natychmiast zareagowali i zatrzymali mężczyznę. Podczas policyjnych czynności, zaskoczony 22-latek zachowywał się bardzo agresywnie, stawiał czynny opór uniemożliwiając funkcjonariuszom wykonanie czynności.

Dzięki sprawnemu działaniu policjantów i przypadkowej osoby, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Podczas przeszukania osoby okazało się, że 22-latek posiada przy sobie narkotyki. Mężczyzna został przewieziony do komendy gdzie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Wynikiem przeprowadzonych ustaleń i zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, zatrzymany usłyszał zarzuty: rozboju, zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz posiadania środków odurzających i ich uprawy.

Wczoraj jarociński sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policji, i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na okres do 12 lat.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia i zostało one przekazane właścicielowi.

Agnieszka Zaworska/MŚ

Źródło: Policja.pl