Nieudana próba ucieczki …

W trakcie weryfikacji podanych przez młodego mężczyznę danych okazało się jednak, że wizerunek w bazach danych nie zgadza się z wizerunkiem osoby poddawanej kontroli. Co więcej, Polak podjął nieudaną próbę ucieczki z miejsca kontroli.

Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Użyto wobec niego środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek oraz chwytów obezwładniających. Następnie funkcjonariusze  udali się z zatrzymanym obywatelem RP do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, gdzie w policyjnych systemach ustalono prawdziwą tożsamość osoby. Jak się okazało zatrzymanym był 29 – letni mieszkaniec Skierniewic.

29 – latek wyjaśnił funkcjonariuszom SG, że motywem podjęcia próby ucieczki był fakt, iż myślał, że jest osobą poszukiwaną. Poczyniono dalsze ustalenia w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach, potwierdzając, iż w stosunku do osoby prowadzone jest postępowanie w związku z kradzieżą rozbójniczą. Zatrzymanemu mężczyźnie wystawiono wezwanie gdyż, jest podejrzany o czyn z art. 281 Kodeksu Karnego. 29-latek został zobowiązany do osobistego stawiennictwa w Prokuraturze Rejonowej w Skierniewicach w wyznaczonym przez funkcjonariuszy terminie.

Dodatkowo w związku z umyślnym wprowadzeniem w błąd instytucji upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania co do tożsamości osoby, na zatrzymanego obywatela Polski nałożono mandat karny kredytowany w wysokości 500 zł (z art. 65 par.1 Kodeksu Wykroczeń).

  • Nieudana próba ucieczki …

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl