Kierujący volkswagenem chciał uniknąć kontroli

Kierujący volkswagenem chciał uniknąć kontroli

Data publikacji 14.08.2019

Przeworscy policjanci prowadzili pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Mirocinie. Mężczyzna w trakcie pościgu wjechał do przydrożnego rowu i próbował uciekać pieszo. Okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godz. 17 w  Mirocinie, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymywali do kontroli drogowej volkswagena. Kierujący nagle przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. W trakcie pościgu kierowca volkswagena popełnił szereg wykroczeń drogowych. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, dalszą ucieczkę kontynuował pieszo. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że powodem ucieczki 23-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, był brak uprawnień do kierowania.

Teraz 23-latek odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, ale również grozi mu odpowiedzialność karna za niezatrzymanie się do kontroli.

Policja przypomina, że w świetle obowiązujących przepisów niezatrzymanie się do kontroli drogowej, pomimo użytych przez uprawniony organ sygnałów dźwiękowych i świetlnych, jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

mcz

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl