Policjanci zatrzymali podpalacza zabytkowej kamienicy

Policjanci zatrzymali podpalacza zabytkowej kamienicy

Data publikacji 14.08.2019

Jarosławscy policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia zabytkowej kamienicy w centrum miasta. 55-latek po podłożeniu ognia uciekł z miejsca zdarzenia. Szybka reakcja policjantów i bezpośrednich świadków, pozwoliła zatrzymać mężczyznę. Mieszkaniec Jarosławia, usłyszał już zarzuty.

W piątkowe popołudnie dyżurny jarosławskiej policji otrzymał zgłoszenie o podapaleniu kamienicy w centrum miasta. Na miejsce zdarzenia zostali bezpośrednio skierowani policjanci, którzy szybko wytypowali sprawcę podalenia. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i upewnieniu się, że pożar jest już gaszony przez przybyłą na miejsce straż pożarną, rozpoczęli poszukiwanie sprawcy.

Podczas sprawdzania uliczek, policjanci zauważyli męzczyznę, który jak wynika z relacji świadków, mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Zatrzymali 55-letniego mieszkańca Jarosławia. Mężczyzna został przywieziony do komendy i zatrzymany w policyjnym areszcie. Na miejscu zdarzenia oprócz straży pożarnej, pracowali policjanci, którzy sporządzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

Po przesłuchaniu wszystkich świadków w tym przedstawiciela starostwa, okazało się, że podpalona kamienica jest wpisana na listę zabytków. Sprawca jej podpalenia usłyszał zarzut, do którego popłeninia przyznał się w całości i złożył wyjaśniania. Prokurator zastował wobec podejrzanego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

W sprawie nadal trają czynności, które pozwolą ustalić rodzaj zabytku jaki stanowi podpalona kamienica oraz zniszczenia jakie powstały. 55 latkowi grozi za to do 8 lat więzienia.

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl