Ćwiczyli wspólnie na Zalewie Koronowskim

Ćwiczyli wspólnie na Zalewie Koronowskim

Data publikacji 14.08.2019

Po zakończeniu pikniku profilaktycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na wodach Zalewu Koronowskiego w Pieczyskach, odbyło się szkolenie praktyczne z ratownictwa wodnego zorganizowane przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Sezon letni to czas wytężonej pracy policyjnych „wodniaków”. Niejednokrotnie pełniąc służby na wodach i terenach przywodnych funkcjonariusze ratują ludzkie życie. Żeby robić to jak najlepiej potrzebne są szkolenia, podczas których policjanci ćwiczą różne warianty i sytuacje, które może przynieść życie.  

W czasie ćwiczeń na akwenie w Pieczyskach zrealizowano między innymi elementy otwarcia tratwy ratunkowej oraz sposoby bezpiecznego i prawidłowego korzystania z niej. Wykorzystano również wszystkie dostępne środki pirotechniczne, które są dostępne i używane w ratownictwie wodnym na śródlądziu jak i na wodach morskich.

W szkoleniu udział wzięli policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej JRG 1 z Bydgoszczy, strażacy-ochotnicy z OSP Gościeradz oraz firma szkoleniowa Kanon Sailing Team.

Autor: asp. szt. Daniel Woźniak/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Źródło: Policja.pl