Radzyń Podl.: 26-latek pędził 200 km/h w obszarze zabudowanym

Radzyń Podl.: 26-latek pędził 200 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 21.08.2019

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Wczoraj policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali 26-latka, który pędził z prędkością 201 km/h w obszarze zabudowanym. Oprócz utraty prawa jazdy kierowca ukarany został również mandatem karnym. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

   

   Wczoraj policjanci radzyńskiej drogówki ujawnili kierującego, który pomimo obowiązujących przepisów przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 26-letni mieszkaniec gm. Komarówka Podlaska zatrzymany został do kontroli drogowej około godziny 17:20. Kierując samochodem osobowym marki Audi A4 w miejscowości Przegaliny Duże gm. Komarówka Podlaska na drodze wojewódzkiej nr 813, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 201 km/h. Przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o151 km/h. Poczynania 26-latka ujawnione zostały za pomocą radiowozu nieoznakowanego wyposażonego w videorejestrator. Mężczyzna utracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, ukarany został mandatem karnym, a na jego „konto” trafiło 10 pkt. karnych.

  Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

P. M.

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl