Staszowscy policjanci i pracownicy cywilni oddali krew

Staszowscy policjanci i pracownicy cywilni oddali krew

Data publikacji 23.08.2019

Dziś na terenie ENEA Elektrowni w Połańcu odbyła się kolejna edycja akcji pn. „Energię mamy we krwi”, która łączy się z policyjnym wydarzeniem ,,100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. W tym roku policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Staszowie już po raz trzeci uczestniczą w oddawaniu tego cennego daru, który niezbędny jest co ratowania ludzkiego życia.

Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Staszowie uczestniczyli w kolejnej edycji akcji pn. „Energię mamy we krwi”, która odbyła się dziś na terenie ENEA Elektrownia Połaniec. Wydarzenie nawiązuje także do policyjnej akcji ,,100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. Wszyscy wiemy jak bardzo potrzebna jest krew, dlatego tak liczna grupa funkcjonariuszy i pracowników cywilnych oddała ją honorowo. Takie działania to dla wielu ludzi, którzy znaleźli się w krytycznych sytuacjach jedyny dar życia. Piątkowe wydarzenie zorganizowali pracownicy ENEA Elektrowni Połaniec wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Jest to już kolejny przykład na to, że w każdej sytuacji można liczyć na świętokrzyskich mundurowych. Każdego dnia reagują oni nie tylko podczas interwencji, kiedy widzą na własne oczy niebezpieczeństwo zagrażające zdrowiu lub życiu ludzi. Angażują się także w przypadku apeli o pomoc Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Mundurowi, ale także pracownicy cywilni oddają krew z chęci niesienia pomocy. Każda jej kropla jest na wagę złota.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

Źródło: Policja.pl