Finał kampanii dla życia pełnego pasji i wolnego od narkotyków

Finał kampanii dla życia pełnego pasji i wolnego od narkotyków

Data publikacji 07.10.2019

Młodzież z kluczborskich szkół ponadpodstawowych na hali OSiR podsumowała kampanię pn. Stop Narkotykom 2019 – żyj z pasją. Uczniowie przez dwa dni uczestniczyli w warsztatach o różnych profesjach. Nabyte umiejętności zaprezentowali na podsumowaniu. W akcję jak co roku aktywnie włączyli się również kluczborscy policjanci.

W piątek, 4 października w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku odbył się 16 finał kampanii profilaktycznej “Stop Narkotykom 2019-żyj z pasją”. Młodzież z Kluczborskich szkół ponadpodstawowych przez dwa dni uczestniczyła w różnych warsztatach. Uczniowie podczas zajęć nabywali umiejętności wokalne (gospel), taneczne hip-hop, taniec towarzyski, filcowania, zumby, mechatroniki, łucznictwa czy też sztuki walki Aikido – te zajęcia prowadzone były przez Waldemara Sochackiego, który jeszcze do niedawana zasilał szeregi kluczborskiej policji, dziś natomiast będąc na emeryturze realizuje swoje pasje pracując również z młodzieżą.

Celem zorganizowanej kampanii profilaktycznej „STOP NARKOTYKOM” jest zmniejszenie zjawiska uzależnień wśród młodzieży szkolnej poprzez kształtowanie pożądanych społecznie postaw, umacnianie asertywnych zachowań, podnoszenie świadomości i wiedzy młodzieży na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą narkotyki i dopalacze. W akcję jak co roku aktywnie włączyli się policjanci z Kluczborka.

Podczas spotkania podsumowującego kampanię uczestnicy warsztatów przedstawili czego nowego i ciekawego się nauczyli, aby zarazić swoich kolegów do życia z pasją, życia wolnego od uzależnień. Program ma również na celu zachęcenie młodzieży do alternatywnych form spędzania  wolnego czasu i promowania zdrowego, wolnego od uzależnień stylu życia.

Ładowanie odtwarzacza…

Źródło: Policja.pl