Łęczna: Odpowiedzą za napaść na interweniujących policjantów

Łęczna: Odpowiedzą za napaść na interweniujących policjantów

Data publikacji 11.01.2019

Za czynną napaść na policjantów, znieważenie oraz zmuszanie ich do odstąpienia od wykonywania prawnej czynności służbowej odpowie trzech mieszkańców Łęcznej w wieku od 19 do 25-lat. Mężczyźni rzucili się na interweniujących funkcjonariuszy. Dzisiaj agresorzy zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek kilka minut po 23:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w Łęcznej bije się grupa osób. Po przyjechaniu na miejsce od razu na interweniujących funkcjonariuszy rzuciło się kilku agresorów. Ponadto wyzywali ich słowami obelżywymi i wulgarnymi. Mężczyźni nie reagowali na wydawane polecenia przez policjantów.

Po chwili mundurowi obezwładnili i zatrzymali trzech mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy Łęcznej w wieku od 19 do 25-lat. Zostali przewiezieni do komendy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mieli od 2 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili im zarzuty czynnej napaści oraz znieważenia funkcjonariuszy w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych zmuszając ich do odstąpienia od wykonywania prawnej czynności służbowej.

Dzisiaj agresorzy zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

M.K.

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony