Narkotyki, hazard i liczne zatrzymania

Narkotyki, hazard i liczne zatrzymania

Data publikacji 02.02.2019

Zorganizowane działania przeprowadzone przez policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową oraz Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą, wspartych przez funkcjonariuszy KAS przyniosły liczne zatrzymania. Mundurowi sprawdzili 2 lokale w których zabezpieczyli łącznie 4 nielegalne automaty do gier, około 25 gramów substancji psychoaktywnych i niebezpieczne narzędzia. W sprawie zatrzymali 10 osób, w tym dwoje poszukiwanych przez inne jednostki Policji, w związku z innymi przestępstwami.

Do zatrzymań doszło w czwartkowe popołudnie, na terenie miasta. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mieli przypuszczenia, że w dwóch lokalach mogą przebywać osoby posiadające zabronione środki. Z informacji posiadanych przez mundurowych wynikało także, że w tych miejscach mogą znajdować się nielegalne automaty do gier. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością narkotykową, wsparci przez mundurowych zwalczających przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego, w czwartkowe popołudnie odwiedzili oba lokale w ścisłym centrum miasta, aby zweryfikować posiadane informacje.

Na efekty pracy kryminalnych nie trzeba było długo czekać. W jednym z punktów policjanci zabezpieczyli 2 automaty do gier oraz napotkali grupę mężczyzn w wieku 27 – 38 lat, którzy posiadali przy sobie zabronione środki. Ponadto w trakcie czynności do lokalu weszli 25 i 32-latek, którzy okazali się być poszukiwani przez stróżów prawa z Chęcin i Staszowa, w związku z przestępstwami zaistniałymi na ich terenie. W kolejnym punkcie funkcjonariusze również zabezpieczyli 2 automaty oraz ujawnili portfel „wypełniony” substancjami psychoaktywnymi. Tutaj dokonali także zatrzymania dwóch kobiet w wieku 25 i 35-lat. W trakcie przeszukań policjanci odnaleźli i zabezpieczyli również niebezpieczne przedmioty, m.in. tasak i nóż.

Łącznie mundurowi z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy zabezpieczyli około 25 gramów substancji, która trafiła do laboratoryjnych badań. Za posiadanie zabronionych środków psychoaktywnych grożą 3 lata więzienia. Z kolei nielegalne automaty przejęli funkcjonariusze KAS, którzy będą w tej sprawie prowadzić dalsze czynności. Właścicielom posiadającym urządzenia działające niezgodnie z przepisami grożą 3 lata pozbawienia wolności oraz do 100 000 złotych grzywny za jeden automat.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Źródło: Policja.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony