Ostrów Wlkp. – Narkotykowe zatrzymania i zlikwidowana uprawa konopi indyjskich

Ostrów Wlkp. – Narkotykowe zatrzymania i zlikwidowana uprawa konopi indyjskich

Ostrowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali w ubiegły weekend 10 osób posiadających zakazane substancje. Nie jest tajemnicą, że środowisko zajmujące się tym procederem podlega ciągłemu policyjnemu rozpoznaniu.

W nocy z 2/3 lutego policjanci z Komisariatu Policji w Raszkowie zatrzymali dwóch mężczyzn którzy posiadali przy sobie narkotyki. Podczas kontroli 31-latka funkcjonariusze ujawnili przy nim 13 woreczków z amfetaminą o łącznej wadze ponad 50 gramów. Mężczyzna ten narkotyki schowane miał w bluzie i w skarpecie. Z kolei przy 30-latku policjanci ujawnili blisko 3 gramy marihuany.

Dodatkowo, policjanci w trakcie przeszukania mieszkania 30-latka, ujawnili namiot przystosowany pod uprawę konopi indyjskich. Okazało się, że w specjalnie przygotowanym namiocie znajdowało się kilka krzewów marihuany. Zabezpieczono 6 roślin rosnących w donicach z kwiatostanem, które miały wysokość od 30 do 60 cm. Oprócz tego policjanci znaleźli pojemniki z suszem roślinnym, który poddano badaniu testerem narkotykowym. Badanie wykazało, że jest to marihuana. Policjanci zabezpieczyli również narzędzia służące do prowadzenia uprawy, w skład której wchodziły m.in. wentylatory, lampy, filtr. Policjanci zatrzymali właściciela nielegalnej uprawy. Śledczy ogłosili mu zarzuty uprawy konopi indyjskich i posiadania marihuany. Za te przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia.

2 lutego przed północą policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 17-latka, który posiadał dwa woreczki z zawartością białego proszku i jeden z zawartością różnokolorowych tabletek. Ujawnione substancje policjanci poddali testerem narkotykowym. Nastolatek odpowie za posiadanie amfetaminy i 16 sztuk tabletek ekstazy.

Ponadto, w ubiegły weekend policjanci zatrzymali kolejne młode osoby, które posiadały przy sobie środki narkotyczne, m.in. marihuanę czy amfetaminę.

W sumie za przestępstwa narkotykowe funkcjonariusze w miniony weekend zatrzymali 10 osób.

Małgorzata Łusiak/PG

Źródło: Policja.pl