Pijany ojciec z dziećmi w samochodzie

Pijany ojciec z dziećmi w samochodzie

Data publikacji 04.02.2019

Ogromną nieodpowiedzialnością wykazał się 35-latek z Garwolina. Nie mając prawa jazdy, będąc pijanym wsiadł do samochodu z dwójką dzieci i szalał po drogach gminy Maciejowice. Został zatrzymany przez policjantów z garwolińskiej drogówki.

Wczoraj wieczorem garwolińscy policjanci sprawdzali informacje zgłoszone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na trenie gm. Maciejowice. Informacje dotyczyły przekraczania prędkości. Gdy policjanci pojechali na miejsce, ich uwagę przykuł osobowy renault, który szalał z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że 35-letni kierowca auta nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h w terenie zabudowanym, to nie posiadał nigdy prawa jazdy. Okazało się także, iż był całkowicie pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu. W samochodzie była także dwójka dzieci (4 i 8 lat). Jedno z nich nie posiadało wymaganego fotelika.

Tym nieodpowiedzialnym zachowaniem 35-latek popełnił przestępstwo i wykroczenia. Odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, przewożenie dziecka bez wymaganego fotelika. Sprawa niebawem znajdzie swój finał na sądowej wokandzie.

Autor: asp. szt. Marek Kapusta

źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl