Dzielnicowy zawsze na służbie

Dzielnicowy zawsze na służbie

Mundurowy komisariatu Szczecin Śródmieście przebywając na dniu wolnym udowodnił, że służbę w Policji pełni się bez wymiaru godzin. Dzielnicowy sierż. szt. Patryk Kumelski zatrzymał 16 – latka podejrzewanego o dokonanie rozboju. Nieletni odpowie teraz przed sądem.

Policjant Patryk Kumelski jest dzielnicowym od około 3 lat. Przez ten czas niejednokrotnie zatrzymał już wielu sprawców przestępstw pospolitych. I tym razem funkcjonariusz udowodnił, że policjantem zgodnie z Rotą Ślubowania jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią.

Dzielnicowy będąc na spacerze otrzymał informacje, że młody mężczyzna podejrzewany o dokonanie rozboju przebywa teraz w swoim miejscu zamieszkania. Policjant bez namysłu udał się pod wskazany adres, gdzie może ukrywać się sprawca. Funkcjonariusz zadzwonił do dzielnicowych będących na służbie, aby udzielili mu wsparcia.

W typowanym mieszkaniu słychać było odgłosy mieszkańców, jednakże na pukanie do drzwi mundurowych nikt ich nie otworzył, a hałasy ucichły. Dopiero po kilku minutach nawoływania oraz ostrzegania o konsekwencjach prawnych przez policjantów – drzwi zostały otwarte.

Informacja dzielnicowego potwierdziła się. W drugim pokoju mieszkania na łóżku leżał poszukiwany przez policję 16 – latek. Funkcjonariusze sprawdzili w policyjnych systemach młodego mężczyznę, który okazał się poszukiwany.

Nieletni został przez dzielnicowych zatrzymany, a następnie trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Na drugi dzień nieletni usłyszał zarzuty rozboju, do których się przyznał. Teraz o losie 16 – latka zadecyduje sąd.

ZKS KMP

źródło: Policja.pl