Zobaczył swój wizerunek w mediach – sam zgłosił się do prokuratury

Zobaczył swój wizerunek w mediach – sam zgłosił się do prokuratury

Data publikacji 06.02.2019

Do naruszenia nietykalności małoletniej doszło w grudniu ubiegłego roku, na terenie Kędzierzyna – Koźla. W sprawie pomocny okazał się zapis z kamer monitoringu, na którym uwieczniony został wizerunek prawdopodobnego sprawcy. Publikacja nagrania w mediach spowodowała, że mężczyzna sam zgłosił się do prokuratury.

13 grudnia 2018 r. policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o naruszeniu nietykalności małoletniej. Jak ustalili funkcjonariusze, około godziny 16:00 na jednym z osiedli w Kędzierzynie-Koźlu nieznany mężczyzna na klatce schodowej zaszedł od tyłu dziewczynę i zasłonił ręką jej usta. Po paru sekundach, puścił pokrzywdzoną i szybko wybiegł z bloku.

Wyjaśnieniem tego zdarzenia zajęli się policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą zabezpieczyli między innymi nagrania z monitoringu, na którym zarejestrowany został wizerunek osoby podejrzewanej o ten czyn.

Zabezpieczone nagranie policjanci opublikowali na stronach internetowych i mediach społecznościowych, z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

Po informacjach, które pojawiły się w mediach,  mężczyzna sam zgłosił się do Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu. Okazało się, że to mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego.

Z mężczyzną policjanci wykonali już czynności procesowe. Za naruszenie nietykalności cielesnej może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: Policja.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony