Policjanci ukrócili przestępczy proceder

Policjanci ukrócili przestępczy proceder

Data publikacji 06.02.2019

Policjanci z Izbicy Kujawskiej przy wsparciu policjantów z Włocławka zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu włocławskiego, podejrzanych o przywłaszczenie ciągnika rolniczego, lawety i dostawczego busa. Wszystkie te pojazdy “zniknęły” z terenu Niemiec. Przeprowadzone czynności pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów przywłaszczenia mienia. Prokurator wobec młodszego z nich zastosował dozór, natomiast starszy, decyzją sądu, trafił na 3 miesiące tymczasowo do aresztu

Sprawa zaczęła się w niedzielę (3.02.19) kiedy policjanci w pobliżu jednej z miejscowości w powiecie włocławskim zauważyli jadący polem ciągnik rolniczy z ładowaczem przednim bez oświetlenia. Postanowili sprawdzić co jest powodem takiego stylu jazdy. Kierujący ciągnikiem, widząc mundurowych, zaczął uciekać, a kiedy natrafił na przeszkodę porzucił pojazd kontynuując ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komendy. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu, który trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci, pracując dalej nad sprawą, ustalili, że powodem ucieczki było to, że porzucony ciągnik miał zatarte numery identyfikacyjne. Dalsze czynności w sprawie pozwoliły mundurowym na przeszukanie dwóch posesji, gdzie ujawnili dodatkowo lawetę i dostawczego volkswagena. W obu pojazdach również zatarte zostały elementy identyfikujące. Do wyjaśnienia sprawy, oprócz 40-latka, został jeszcze zatrzymany 23-latek.   

Wczoraj (5.02.19), po zebraniu materiału w sprawie, śledczy przesłuchali obu mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty przywłaszczenia mienia z terenu Niemiec w okresie od ubiegłego roku do lutego tego roku. Za przywłaszczenie mienia 23-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, starszemu zaś za to, że popełnił przestępstwo jako recydywista grozi do 7,5 roku.

Wobec młodszego prokurator zastosował dozór policyjny, natomiast 40-latek decyzją sądu trafił na 3 miesiące tymczasowo do aresztu.  

Włocławscy policjanci dalej pracują nad sprawą i wspólnie z policjantami z Niemiec będą ustalać właścicieli przywłaszczonych pojazdów, a także czy mężczyźni nie mają więcej takich czynów na swoim koncie.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski

Publikacja: Kamila Ogonowska

Ładowanie odtwarzacza…

Źródło: Policja.pl