Bezpieczeństwo na lodzie

BEZPIECZEŃSTWO NA LODZIE

Koszalińscy policjanci spotkali się z dziećmi, które przyszły na miejskie sztuczne lodowisko, żeby szkolić swoje umiejętności łyżwiarskie. Była to doskonała okazja, aby po raz kolejny uświadomić najmłodszym jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą wchodzenie na zamarznięte akweny.

Funkcjonariusze z koszalińskiej komendy wspólnie z misiem policjantem spotkali się z dziećmi, które doskonaliły swoje umiejętności na sztucznym lodowisku przy ul. Fałata w Koszalinie, w ramach programu „Bezpieczne Ferie Zimowe 2019”.

Policjanci po raz kolejny przypomnieli małym łyżwiarzom, że w żadnym wypadku, nawet jeśli to jest mały staw, nie wolno wchodzić na zamarzniętą wodę. Dobrym i odpowiedzialnym wyborem jest ślizganie się na sztucznym lodowisku.

Funkcjonariusze tłumaczyli zebranym, jak należy zachować się, gdy osoba wpadnie do wody i jak udzielać pomocy dbając równocześnie o swoje bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, że nawet najlepsze zabezpieczenia i sprzęt asekuracyjny nie zastąpią zdrowego rozsądku. Nie ryzykujmy swojego życia!

Spotkanie było także okazją do rozmów na inne tematy dotyczące między innymi bezpiecznego poruszania się po drodze i konieczności stosowania odblasków. Koszalińscy policjanci przekazali dzieciom odblaski, które uczniowie ze szkół podstawowych z Koszalina zgromadzili w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego pod nazwą „Podziel się odblaskiem! Podaruj drugie życie!”.

źródło: Policja.pl

Możesz wybrać województwo rozwijając MENU w lewym górnym rogu strony