Ruszyli z pomocą bez chwili wahania

Ruszyli z pomocą bez chwili wahania

Data publikacji 07.02.2019

Pewne i sprawne działanie policjantów z komisariatu w Dobrzeniu Wielkim najprawdopodobniej zapobiegło samobójczej śmierci mężczyzny. Kiedy asp. Krzysztof Załuski i st. post. Krzysztof Wyskwar otrzymali takie zgłoszenie, natychmiast ruszyli z pomocą. Dzięki ich interwencji, życiu i zdrowi 37-letniemu mieszkańcowi powiatu opolskiego nic już nie zagraża.

Na początku lutego, dyżurny komisariatu w Dobrzeniu Wielkim otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Zgłaszająca obawiała się o zdrowie swojego męża, który zamknął się w pomieszczeniu gospodarczym.

Policjanci którzy przyjechali na miejsce, od razu weszli do wskazanego pomieszczenia. Tam znaleźli mężczyznę, który już przygotowywał się do targnięcia na swoje życie. Nie tracąc ani chwili, asp. Krzysztof Załuski i st. post. Krzysztof Wyskwar, zapobiegli zamierzeniom 37-latka i udzielili mu niezbędnej pomocy. Mężczyzna na całe szczęście był przytomny. Funkcjonariusze monitorowali stan jego zdrowia, aż do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nic już nie zagraża.

Źródło: Policja.pl