Gaz w podłodze i “wideorejestrator na karku”

Gaz w podłodze i “wideorejestrator na karku”

Data publikacji 07.02.2019

W dalszym ciągu kierującym, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego zatrzymywane są uprawnienia. Niektórzy jednak nie przejmują się konsekwencjami. Wczoraj włoszczowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 115 km/h niesprawnym technicznie pojazdem.

Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Wczoraj przed godziną 9:00 w miejscowości Moskorzew policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie zatrzymali uprawnienia 44-latkowi, który kierując toyotą przekroczył dopuszczalną prędkość o 115 km/h w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się dodatkowo, że pojazd, który rozpędził do 165 km/h technicznie jest niesprawny. Kierowca stracił swoje prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem karnym, natomiast z uwagi na zły stan techniczny pojazdu policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny.

Po raz kolejny apelujemy o bezpieczną jazdę i przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

Źródło: Policja.pl