Potrącenie 10-latka przez trolejbus

Potrącenie 10-latka przez trolejbus

Data publikacji 08.02.2019

Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Edukacji w Tychach. 10-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych wtargnął wprost pod nadjeżdżający trolejbus. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, także podczas przechodzenia przez jednię.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 16.25, na ulicy Edukacji. 52-letni kierujący trolejbusem potrącił 10-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia wynika, że chłopiec wtargnął wprost pod nadjeżdżający trolejbus. 10-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Stróże prawa przebadali na alkomacie kierowcę trolejbusu. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Przypominamy kierującym, że rozpoczynają się zimowe ferie i należy się spodziewać wzmożonego ruchu dzieci i młodzieży. Są to uczestnicy ruchu drogowego, którym należy poświęcić szczególną uwagę. Zdarza się, że dzieci zachowują się lekkomyślnie – przebiegają przez jezdnię albo chodzą niewłaściwą stroną drogi. Policja prowadzi działania pn. „Bezpieczne Ferie 2019”, ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Przypominamy także, że korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, dzięki czemu kierujący ma więcej czasu na właściwą reakcję.

Źródło: Policja.pl /strazgraniczna.pl