O bezpieczeństwie zimą

„O bezpieczeństwie zimą”

Dzisiaj policjanci dzielnicowi wspólnie ze strażakami przeprowadzili spotkanie dla uczestników zorganizowanego zimowiska. Młodzi piłkarze otrzymali wskazówki na temat niesienia pomocy osobie pod którą załamał się lód oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W spotkaniu udział wzięli młodzi piłkarze ze Szczecina, którzy wypoczywają i trenują w Wałczu na zimowisku. Policjanci dzielnicowi do współpracy zaprosili strażaków z PSP.

Uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji na temat zagrożeń wynikających z wchodzenia na zmarznięte wody. Mundurowi apelowali aby pod żadnym pozorem na wchodzić na zmarznięte jeziora, rzeki czy stawy, a zwłaszcza wtedy kiedy panują dodatnie temperatury.

Prowadzący spotkanie udzielali wskazówek na temat pomocy osobie pod którą załamał się lód, oraz jak postępować w razie pęknięcia pokrywy lodu, w jaki sposób wycofać się na brzeg, kiedy trzeszczy lód pod nogami itp.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna czyli jak udzielić pomocy osobie przytomnej wyciągniętej z wody oraz nieprzytomnej. Uczestnicy obozu ćwiczyli pierwszą pomoc przy użyciu fantoma oraz zestawu pierwszej pomocy ( ZPP).

Chętnych do ćwiczeń nie brakowało. Na koniec młodzi ludzie rozmawiali z policjantami i strażakami o ich codziennej służbie.

źródło: Policja.pl