Parczew: Bezpieczne ferie w powiecie parczewskim – spotkania z policjantami

Parczew: Bezpieczne ferie w powiecie parczewskim – spotkania z policjantami

Data publikacji 09.02.2019

Mundurowi odwiedzili dzieci i młodzież w ramach akcji Bezpieczne Ferie 2019. W szkołach powiatu parczewskiego z uczniami spotykali się dzielnicowi oraz policjanci odpowiedzialni za profilaktykę. Podczas spotkań omawiano zagrożenia, z jakimi można się spotkać zarówno na zorganizowanych wyjazdach jaki w miejscu zamieszkania.

Od początku roku do ostatniego dnia przed feriami, parczewscy policjanci odwiedzali placówki szkolne w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2019”.  Na spotkaniach omówiono zagrożenia, na jakie narażeni są najmłodsi. Często zabawy na śniegu i lodzie, jeżeli oczywiści aura dopisze niosą ze sobą wiele groźnych sytuacji. Funkcjonariusze wspólnie z uczniami przeanalizowali niebezpieczne sytuacje podczas zabaw i spędzania wolnego czasu. Policjanci przestrzegali aby nie urządzać zabaw na dzikich lodowiskach. Omówili jak ewentualnie udzielić pomocy osobie, pod którą załamał się lód, że w takich przypadkach należy w pierwszej kolejności zadzwonić pod nr 112 i przekazać wszystkie potrzebne informacje. Dopiero później można próbować przy pomocy kija lub innego dostępnego przedmiotu pomóc tonącemu wydostać się z wody. Mundurowi podpowiadali jak bezpiecznie zorganizować tzw. kulig, lub dobrać odpowiednie miejsce do zjazdów na sankach lub nartach. Nie zapomniano przedyskutować także zagrożenia, na jakie można natrafić w sieci.

Policjanci przypominali też o konieczności noszenia elementów odblaskowych po za terenem zabudowanym. Omówiono też główne zasady, do jakich należy się stosować podczas poruszania się po drogach. Policjanci odwiedzili szkoły min. w Parczewie, Milanowie, Radczu, Kostrach, Kodeńcu, Paszenkach i Dębowej Kłodzie.

A.Ł.

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl