Chełm: Zatrzymane za rozbój

Chełm: Zatrzymane za rozbój

Data publikacji 10.02.2019

Policjanci zatrzymali dwie mieszkanki Chełma w wieku 22 i 23 lat. Kobiety pobiły swoją znajomą i zabrały jej torebkę z zawartością portfela, dokumentów i telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło na osiedlu Kościuszki w Chełmie. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon. Dzisiaj obie młode kobiety zostaną doprowadzone do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

W piątek dyżurny chełmskiej komendy został powiadomiony o rozboju, do którego doszło na osiedlu Kościuszki w Chełmie. Z relacji zgłaszającej 24-latki wynika, że została pobita przez dwie znajome, z którymi wcześniej spożywała alkohol. Kobiety skradły jej przy tym torebkę z zawartością portfela, dokumentów i telefonu komórkowego. Wartość strat oszacowała na łączną kwotę 590 złotych. Policjanci zatrzymali dwie mieszkanki Chełma w wieku 22 i 23 lat. Odzyskali też utracony przez pokrzywdzoną telefon.

Dzisiaj obie kobiety zostaną doprowadzone do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie w przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

E.C.

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl