Rozmawialiśmy z dziećmi o bezpieczeństwie

Rozmawialiśmy z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 08.02.2019

Jeszcze tylko weekend i czas wrócić do obowiązków szkolnych. Mimo, że dzieci kończą zimowe lenistwo, policjanci niezmiennie przypominają o wszystkim co ważne. Bez względu na to czy za oknem leży śnieg i jest mróz czy świeci słońce, a śnieg się topi. Zatem pamiętajmy, bezpieczeństwo przede wszystkim. Wówczas każda zabawa na podwórku i wieczorny spacer z dziadkami będzie przynosił radość i zakończy się szczęśliwym powrotem do domu.

Wprawdzie ferie już się kończą, ale wszyscy doskonale wiemy, że o bezpieczeństwie warto rozmawiać zawsze. Tym razem odwiedziliśmy dzieci spędzającymi czas w świetlicy zajęciowej w Lewinie Brzeskim.

Przede wszystkim przypomnieliśmy o zakazie wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Zobrazowaliśmy jak może się skończyć ślizganie w takich miejscach i poinstruowaliśmy jak się zachować w momencie kiedy widzimy kogoś wchodzącego na zamarznięty staw. Przypomnieliśmy również o ostrożności podczas zabawy śnieżkami i wyborze odpowiedniego miejsca na saneczkowy rajd. Najlepiej aby był to rejon oddalony od drogi , a górka z której dzieci zjeżdżają nie kończyła się drzewami, w które łatwo uderzyć rozpędzonymi sankami. Ważne by dzieci potrafiły o siebie zadbać i wykazywały się asertywnością kiedy ktoś inny namawia je do nieodpowiedzialnych i niebezpiecznych zabaw.

Każdy z uczestników zajęć otrzymał element odblaskowy, po to by korzystać z niego i na drodze być widocznym. Zachęciliśmy również do wzięcia udziału w konkursie Stok nie jest dla bałwanów, a każdego kto chciałby wziąć w nim udział zapraszamy do odwiedzenia strony:

Stok nie jest dla bałwanów

Źródło: Policja.pl