Podwójny areszt za posiadanie i handel narkotykami

Podwójny areszt za posiadanie i handel narkotykami

Zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania ich innym osobom usłyszał 27 – letni mężczyzna zatrzymany przez szczecińskich policjantów. W związku z tą sprawą został zatrzymany drugi mężczyzna, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwa szczecinianom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zebranych informacji i ustaleń funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Szczecinie, wytypowali mieszkanie, w którym miały znajdować się zakazane substancje.

W trakcie realizacji działań, kryminalni potwierdzili wcześniejsze przypuszczenia.

Przed budynkiem wytypowanego mieszkania policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. U jednego z nich w torbie znaleźli susz roślinny. Późniejsze wstępne badania potwierdziły, że w bagażu znajdowało się ponad pół kilograma marihuany. 27 – latek i 33- latek zostali natychmiast zatrzymani przez policjantów.

Ponadto podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 27 – latka, kryminalni znaleźli pół kilograma marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli również znajdujące się w mieszkaniu pieniądze i dwie wagi elektroniczne.

Zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie. W tym czasie policjanci z Pogodna zbierali materiał dowodowy pozwalający na postawienie mężczyznom zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

27 – latek odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz ich odpłatnego udzielania innym osobom. Natomiast starszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu na wniosek prokuratora obaj mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie śledczym.

 

ZKS KMP

źródło: Policja.pl