Opole Lub.: Bez uprawnień, ale z promilami

Opole Lub.: Bez uprawnień, ale z promilami

Data publikacji 11.02.2019

Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali kolejną nietrzeźwą kierującą. Tym razem była nią 28-letnia mieszkanka gm. Opole Lubelskie, która wsiadła za kierownicę mając ponad 2 promie alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się, że kobieta nie ma również uprawnień do kierowania.

W sobotę popołudniu, policjanci z opolskiej drogówki w miejscowości Zosin zauważyli wyjeżdżający z zatoczki autobusowej samochód marki BMW, którego tor jazdy od razu zwrócił ich uwagę. Kierująca tym pojazdem za wszelką cenę starała się jechać środkiem jezdni. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli.

Krótka rozmowa z kierującą wystarczyła, aby można było się zorientować co miało wpływ na taki styl jazdy 28-latki. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że kobieta nie ma również uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz kobieta odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień. Grozi jej kara do 2 lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

S.P.

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl