Ciechanowscy policjanci uratowali bezdomnego przed zamarznięciem

Ciechanowscy policjanci uratowali bezdomnego przed zamarznięciem

Data publikacji 11.02.2019

Dzięki informacji przekazanej przez mieszkańca miejscowości Kownaty Borowe, ciechanowscy funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interewncyjnego uratowali przed zamarznięciem 39-letniego bezdomnego. Dla policjantów było oczywiste, że muszą go odwieźć do ośrodka dla osób bezdomnych. Pozostawienie go samego bez pomocy oznaczałoby zagrożenie dla jego życia. To pokazuje, jak ważne są informacje od osób, które widzą zagrożenie. PAMIĘTAJMY – jeden telefon może uratować. Szczególnie warto o tym przypominać dzisiaj, gdy obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.

W miniony czwartek wieczorem policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji w Kownatach Borowych przebywa mężczyzny pod wpływem alkoholu. Na miejscu ustalili, że jest to osoba bezdomna, szukająca schronienia. W trosce o jego zdrowie i życie przewieźli go do Mazowieckiego Centrum Pomocy Bliźniemu w Turowie. Byli świadomi bowiem, że podczas niskich temperatur tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych chociażby na ławce, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Policjanci przypominają, by nikt nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer alarmowy 112. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl