Luksusowy jaguar zatrzymany w Przemyślu przez Straż Graniczną

  • zatrzymany pojazd
  • zatrzymany pojazd
    zatrzymany pojazd

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (8 lutego) na terenie Przemyśla. Partol SG z placówki w Medyce skontrolował pojazd marki Jaguar XF (rok prod. 2017) na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowcą samochodu wartego około 150 tys. złotych był 27-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego.

Uwagę funkcjonariuszy SG wzbudziły dokumenty przedstawione przez kierowcę  (karta pojazdu oraz dowód rejestracyjny). W wyniku szczegółowego sprawdzenia ustalono, że dane właściciela na dokumentach zostały sfałszowane.

Dalsza kontrola pojazdu ujawniła, że numery identyfikacyjne zostały wymienione, a pojazd jest poszukiwany w całej Europie w związku z kradzieżą zgłoszoną na terenie Holandii.

Dodatkowo w trakcie sprawdzania kierowcy w bazach policyjnych ujawniono, że jest on w zainteresowaniu przemyskiego Sądu, i dopiero po opłaceniu zasądzonej wcześniej kary grzywny w wysokości 3 tys. złotych został zwolniony.

Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

To już 11. skradziony pojazd zatrzymany w 2019 roku przez Straż Graniczną na Podkarpaciu. Ich łączna szacunkowa wartość to około 650 tys. złotych.

Źródło: Policja.pl / strazgraniczna.pl