Bulwersujący akt wandalizmu figurki Matki Bożej

Początkiem lutego uszkodzona została figurka Matki Bożej usytuowana w skalnej grocie, na terenie parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, przy ul. 16 Pułku Piechoty w Tarnowie. Ktoś zadał sobie trud, odrywając od kamiennego postumentu przytwierdzoną rzeźbę i zrzucając ją ziemię. W wyniku upadku dolna część rzeźby mocno ucierpiała. 

O bulwersującym akcie wandalizmu powiadomił policję proboszcz tamtejszej parafii. Wycenił on straty materialne na tysiąc złotych. Rozwikłaniem sprawy figurki zajęli się kryminalni komisariatu Tarnów-Centrum. W kilka dni po zgłoszeniu policjanci celnie wytypowali i ustalili sprawcę. Okazało się, że za aktem wandalizmu stoi 20-letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna trafił na komisariat, gdzie do wszystkiego się przyznał i opowiedział, jak to późnym wieczorem pojawił się przed grotą, jak chcąc dla zabawy ściągnąć zawieszone różańce, uszkodził rzeźbę i jak widząc skutki swojego zachowania, wystraszył się i „dał nogę”.

Tarnowianin usłyszał już zarzut, za który kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca chce dobrowolnie poddać się karze. Zadeklarował się także do naprawienia wyrządzonej szkody. Zanosi się na to, że wszystko zakończy się dobrze i jedno z chętnie odwiedzanych przez wiernych miejsc zyska dawny wygląd.

Źródło: Policja.pl